Dwa pokolenia zmieniają świat 2.0

Dwa pokolenia zmieniają świat 2.0

W ramach wolontariatu międzypokoleniowego 16 Seniorów z Senioralnego Centrum Wolontariatu oraz 16 młodych wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu założyli Klub Ukraiński.

Dwa pokolenia zmieniają świat 2.0 to projekt skierowany do dwóch grup wiekowych: Młodzieży oraz Seniorów. Wspólnie wezmą oni udział w warsztatach i szkoleniach oraz
poprowadzą międzykulturową świetlicę dla uchodźców z Ukrainy (szczególnie dla dzieci).
Wolontariusze zorganizują i poprowadzą klub międzykulturowy, w którym przygotują i poprowadzą zajęcia dla dzieci i dorosłych.

Wolontariusze wzięli udział w szkoleniu z animacji, oraz lekcjach z j.ukraińskiego, które miały przygotować ich do pracy z uchodzcami wojennymi, mieszkającymi na terenie Pleszewa i okolic.

W ramach świetlicy dla obywateli ukrainy odbędzie się 6 spotkań. Odwiedziliśmy dotychczac Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, Salę Zabaw i Nauki Paidi, Bibliotekę Publiczną, Zajezdnię Kultury. Zależy nam, aby poznali miejsca, z których mogą korzystać na codzień i w której jest oferta skierowana zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Projekt zakończy się Międzykulturowym Dniem Sąsiedzkim, który odbędzie się w CWIO 26.11.2022 r. (sobota). Przez kilka godzin odbywać się będą warsztaty rekodzielnicze i różnego rodzaju zabawy. Dzień Sąsiedzki zorganizują wolontariusze.

Innowacyjność projektu opiera się na włączaniu w rozwiązywanie problemów społecznych seniorów i młodych, którzy staja się odpowiedzialni za organizację zajęć: warsztatów dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy.

Projekt trwa od maja do końca listopada 2022 r.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Pokaż
Showaj