Oferta CWIO na marzec 2021- dla Seniorów

warsztaty w CWIO marzec

Oferta CWIO na marzec 2021- dla Seniorów

Zapraszamy Państwa na bezpłatne warsztaty do Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie na ul. B.Krzywoustego 3.
W roku kalendarzowym 2021 przygotowaliśmy nową ofertę oraz zasady korzystania z budynku wynikające z sytuacji epidemicznej, które przedstawiamy poniżej.

 

Warsztaty dla Seniorów

 

W marcu planujemy cykl warsztatów w ramach „Edukacji ekologicznej”:

5 marca (piątek) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

 • „Segregacja śmieci”- to warsztat na który zapraszamy każdego Seniora. Podczas lekcji szczegółowo umówione zostaną wszystkie frakcje obowiązujące mieszkańców Gminy Pleszew. Porozmawiamy o tzw. „trudnych śmieciach”. Dodatkowo przedstawimy zasady nowej dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej plastiku oraz opowiemy o recyclingu. Uczestnicy warsztatu otrzymają kosz na segregację odpadów “Bio kuchennych”.

19 marca (piątek) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

 • „Woskowijki”- plastik otacza nas wszędzie, dlatego podczas tego warsztatu stworzymy materiał, którym można zastąpić papier do pakowania, folie aluminiową czy plastikowe pudełko na żywność. W tym naturalnym materiale można przechowywać i przewozić bezpiecznie żywność. Każdy uczestnik stworzoną woskowijkę zabierze ze sobą do domu oraz zdobędzie wiedzę na temat minimalizowania produkcji plastiku na planecie.

 

Cykl spotkań w ramach „Treningu umysłu”:

10 marca (środa) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

 • „Z zeszytami ćwiczeń, aplikacjami na smartfon”– podczas spotkania wykonywać będziemy różnego rodzaju i trudności, ćwiczenia wzmacniające pamięć, koncentracje, pobudzające zarówno prawą jak i lewą półkule mózgu. Podczas spotkania korzystać będziemy zarówno z podręczników, które zabezpieczyliśmy dla uczestników, zadań i zabaw oraz uczyć będziemy korzystania z dedykowanych aplikacji na telefon typu smartfon czy tablet.

26 marca (piątek) 2021 r.
1 grupa godz. 11.00-13.00
2 grupa godz. 13.30-15.30

 • „Z grami planszowymi, karcianymi, stolikowymi”– podczas spotkania będziemy korzystać z różnorodnych gier planszowych, uczyć się czytania zasad, reguł, ale też „bawić się” korzystając z gier rozrywkowych, a nie tylko wzmacniających pamięć, koncentrację czy kreatywność. Jest to również dobry sposób na integrację, poznawanie nowych ludzi i zdrową rywalizację.

 

 

OTWIERAMY CZWARTKOWĄ KAWIARNIĘ w CWIO

Bezpłatna „Czwartkowa Kawiarnia w CWIO” w każdy czwartek od 12.00 do 14.00 serwujemy kawę, herbatę i coś słodkiego. Do kawiarni może przyjść każdy, również ze znajomym czy sąsiadem, po uprzednim telefonicznym zarezerwowaniu miejsca (max 6 osób podczas spotkania). Rezerwacji można dokonać pod nr: +48 519 555 974

Zasady zapisów na warsztaty:

 • z warsztatów może skorzystać 6 osób (w każdej grupie)
 • na warsztaty i spotkania należy zapisać się u Emilii Golińskiej- Animatorki CWIO pod numerem: +48 519 555 974
 • Więcej informacji również można otrzymać dzwoniąc na powyższy numer

 

 

Zasady korzystania z budynku oraz związane z działalnością CWIO:

 • do budynku wchodzimy w maseczkach lub przyłbicach
 • obowiązuje dezynfekcja rąk
 • uczestnicy zajmują miejsca wskazane przez prowadzącego
 • uczestnicy warsztatów przybywając na warsztaty zaświadczają, że nie chorują na Covid-19, nie przebywają na kwarantannie oraz nie mieszkają z osobą i nie spotykały się z osobą przebywającą na kwarantannie.
 • pomieszczania w CWIO są dezynfekowane

 

Oferta CWIO realizowana jest w ramach zadania publicznego „Prowadzenie Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie” współfinansowanego przez Urząd Miasta i Gminy Pleszew, a realizowana przez Fundację ANIMACJA z Pleszewa.

Pokaż
Showaj