Walentynkowy_Dzień_Sąsiedzki

Walentynkowy Dzień Sąsiedzki- dołącz do akcji społecznej

Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami, na Walentynkowy Dzień Sąsiedzki, który odbędzie się w CWIO z okazji święta zakochanych.

Podczas „Dnia Sąsiedzkiego” będą takie atrakcje jak:

 Poczta Walentynkowa: Zostań wolontariuszem przez ten jeden dzień i wykonaj kartki walentynkowe dla seniorów i ludzi samotnych z Pleszewa. W CWIO wywiesimy listę osób, do których można wysłać, za naszym pośrednictwem, własnoręcznie przygotowaną kartkę walentynkową.

 

 

 Kartki walentynkowe będzie można wykonać metodą scrapbookingu z pomocą wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu. Oprócz walentynek dla osób samotnych, będzie można przygotować kartki również dla rodziny, przyjaciół, ukochanej osoby 🙂

 Warsztat z malowania porcelany: każdy, kto przygotuje min. 1 kartkę walentynkową dla osoby samotnej będzie mógł pomalować talerzyk lub kubek, który zabierze ze sobą do domu.

 

 

Poczta walentynkowa to akcja społeczna, która rozpocznie się 10 lutego 2018r. w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich od 10.00-14.00 podczas Walentynkowego Dnia Sąsiedzkiego.

Każdy, kto przyjdzie tego dnia do Centrum (które znajduje się na ul. B. Krzywoustego 3 w Pleszewie) będzie mógł własnoręcznie wykonać kartkę walentynkową dla seniora z Pleszewa. Walentynki powinny być dniem radosnym- dzieciaki wysyłają sobie walentynki w szkołach, zakochani chodzą na randki, a my chcemy by Pleszewianie pamiętali też o babciach i dziadkach, których rodziny są coraz rzadziej obecne w ich życiu. A ważne, by również oni mogli czerpać przyjemność z otrzymania walentynki- zwłaszcza, że wiele osób starszych przebywa w ośrodkach i mimo, że otoczeni ludźmi, są samotni.

W porozumieniu w Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pleszewie stworzymy listę osób, do których wyślemy walentynki np.: pani Krysia lat 83, pan Jan lat 79.

      Podczas Walentynkowego Dnia Sąsiedzkiego wybierz osobę, do której wyślesz walentynkę- może to być więcej lub jedna osoba

       Wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Pleszewie poprowadzą stanowiska na których pomogą Ci przygotować kartki              metodą scrapbookingu- zapewniamy wszystkie materiały!

      Zaadresuj kartkę, wypisz życzenia lub skorzystaj z gotowych.

      Wrzuć kartkę do walentynkowej skrzynki!

      Pracownicy MGOPS w Pleszewie oraz wolontariusze z LCW rozniosą kartki do 14 lutego!!

Za udział w akcji społecznej otrzymasz pamiątkowy buton/przypinkę oraz dyplom

 

Data

10 Lut 2018

Czas

10:00 - 14:00

Koszt

Bezpłatne

Lokalizacja

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich
Bolesława Krzywoustego 3, Pleszew
Kategoria

Organizator

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich
Telefon
+48 519 555 974
Email
emilia.animacja@gmail.com

Następne wydarzenie

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Pokaż
Showaj