Środa z seniorami: Spacer po mieście oraz Kawiarnia Obywatelska

Serdecznie zapraszamy na „Środę z seniorem” która odbędzie się 25 kwietnia w ramach Tygodnia Obywatelskiego w Pleszewie. Dla seniorów z Miasta i Gminy Pleszew przygotowaliśmy Spacer po mieście „Pruskie Centrum Miasta” natomiast Kawiarnia Obywatelska na której rozmawiać będziemy o „Wolontariacie i Zaangażowaniu Społeczne Seniorów” adresowana jest do wszystkich mieszkańcow. Wstęp wolny.

Tydzień Obywatelski to coroczna impreza skierowana głównie do młodzieży Powiatu Pleszewskiego, jednak w tym roku we współpracy z CWIO organizatorzy postanowili rozszerzyć tygodniowe wydarzenie o panel skierowany m.in głównie do seniorów. A w nim:

 

W godzinach porannych od 10.30 do 12.00

zapraszamy na spacer studyjny „Pruskie Centrum Miasta”, historię pleszewskich miejsc opowie Adam Staszak– Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pleszewie.

Zbiórka uczestników będzie w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich na. ul. B. Krzywoustego 3 (koło Żabki).

Zapisy na spacer przyjmuje Emilia Golińska- Animatorka w CWIO w godzinach od 10.00- 18.00 (od poniedziałku do piątku) pod numerem: +48 519 555 974

Spacer jest bezpłatny, skierowany do mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew, głównie w wieku senioralnym. Ilość miejsc ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń.

Wieczorem zapraszamy seniorów i seniorki, mieszkańców miasta, społeczników, przedstawicieli organizacji senioralanych z Pleszewa i okolic na niezwykle wydarzenie: Kawiarnię Obywatelską, która odbędzie się od godz. 17.00 w restauracji Frascati (na ul. Poznańskiej 3).

Kawiarnia Obywatelska to wydarzenie, podczas którego Pleszewianie rozmawiają na ważny temat społeczny. W tym roku rozmawiać będziemy o „Wolontariacie i zaangażowaniu społecznym seniorów”, rozmowę poprowadzi:

Lucyna Roszak– prezeska Fundacji ANIMACJA, koordynatorka Lokalnego Centrum Wolontariatu oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, która w 2010r. otrzymała nagrodę „Pleszewianina Roku” za działalność społeczną na rzecz Pleszewa i jego mieszkańców.

Gośćmi specjalnymi będą:

Irena Kuczyńska– propagatorka miasta Pleszewa oraz samych Pleszewian, blogerka opowiadająca w swoich artykułach o historii miasta oraz aktualnych wydarzeniach. W 2017 została uhonorowana tytułem „Zasłużonego dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew”.

Mirosław Maruszewski- Prezes Stowarzyszenia „Mieszkańcom Gminy Gołuchów” budujący społeczność wrażliwą na potrzeby innych ludzi. Realizowany przez Stowarzyszenie projekt „Śniadanie dla seniora”, przy współpracy z paniami ze spółdzielni „Zajadalnia” miał na celu zapewnienie śniadania dla starszych osób. Współpracuje z seniorami z Gminnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gołuchowie gdzie zasiada w Radzie Programowej, prowadzi wykłady i nie tylko.

Każdy gość otrzyma bon na kawę lub herbatę, który będzie mógł zrealizować podczas tego wydarzenia.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o powyższych wydarzenia udziela Emilia Golińska Animatorka w CWIO e-mailowo: emilia.animacja@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: +48 519 555 974

 

Harmonogram

10.30 - 12.00
Spacer studyjny
skierowany głównie dla seniorów- zapisy
17.00 - 19.00
Kawiarnia Obywatelska
skierowany dla wszystkich mieszkańców- wstęp wolny

Data

25 Kwi 2018

Koszt

Bezpłatne
Kategoria

Organizator

Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich
Telefon
+48 519 555 974
Email
emilia.animacja@gmail.com

Następne wydarzenie

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Pokaż
Showaj