Bezpłatne warsztaty dla seniorów- oferta marzec-kwiecień 2017r.

Bezpłatne warsztaty dla seniorów- oferta marzec-kwiecień 2017r.

Bezpłatne warsztaty dla seniorów

Zachęcamy wszystkich seniorów z miasta i gminy Pleszew do korzystania z coraz piękniejszej pogody i spacerowania po mieście.

A w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich rusza kolejna porcja bezpłatnych warsztatów skierowanych do seniorów! Wśród warsztatów kulinaria, rękodzieło, nawiązanie do tradycji wielkanocnych oraz Dnia kobiet. Warsztaty dla seniorów są bezpłatne. Aby się na nie zgłosić należy zadzwonić do animatorki Emilii Golińskiej od poniedziałku- piątku w godzinach od 10.00- 18.00 pod numerem: +519 555 974 lub udać się do Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich na ul. B. Krzywoustego 3- w tych samych godzinach i zgłosić swój udział!!

A o to szczegółowe informacje na temat każdego warsztatu.

 

 

  •  9.03 godz. 15.00  Elegancka opaska na włosy

Warsztat biżuteryjny poprowadzi Emilia Golińska

Każda kobieta powinna mieć w szafie ozdobę tylko na wyjątkowe okazję. Emilia Golińska tym razem proponuje na swoich warsztatach opaskę na włosy z piórami, wstążką, cyrkonią lub perłami. Opaskę na włosy nosiło się zwłaszcza w latach 20 XIX na przyjęcia koktajlowe i wytworne kolacje dla podkreślenia fryzury i szyku kreacji.

 

 

  •  12.03 godz. 15.00 Wariacja nt. Wielkanocnego śniadania

Justyna Zawieja- autorka wielu książek kucharskich zaprosi tym razem na śniadanie i to nie byle jakie, bo świąteczne- wielkanocne. Na stole królować będzie jako- pod wieloma postaciami z różnego rodzaju farszem i ziołami, przede wszystkim świeżą rzeżuchą. Dla Justyny kuchnia jest najważniejszym miejscem w domu. Potrawy mają być smaczne i tanie, ale co najważniejsze łatwe do przyrządzania.

 

 

  • 21.03 godz. 15.00 Wielkanocny decoupage- praca z drewnem

Decoupage to sztuka ozdabiania różnego rodzaju drewna, metalu, szkła a nawet mydła czy świecy serwetkami czy papierem ryżowym w celu upiększenia przedmiotu. Emilia Golińska pokaże w jak łatwy i szybko sposób ozdobić drewniane jajka czy kurczaka, który nie tylko odświeży wnętrze po zimie, ale również nada mu świątecznego charakteru.

 

 

  • 11.04 godz. 16.00 Wiosenne sałatki „Zielono mi”

W kwietniu Justyna Zawieja skupi się głównie na zielonych sałatach oraz świeżych warzywach. Pokaże jak dobrać sos do warzyw kapustnych i łatwo przygotować smaczną sałatkę na rodzinny obiad czy kolacje. Na stole będzie bardzo zielono i wiosennie!

 

 

  • 18.04 godz. 15.00 Biżuteria- naszyjnik z łańcuszkiem i kaboszonem.

Podczas kwietniowego warsztatu biżuteryjnego panie skupią się na naszyjnikach- wykorzystana zostanie tu technika łączenia koralików za pomocą łańcuszka. Już wkrótce będzie można zrzucić z szyj zimowy szalik i przystroić ją biżuterią- najlepiej tą własnoręcznie wykonaną i dopasowaną do stroju.

 

 

Spacer edukacyjny z Adamem Staszakiem- dyrektorem Muzeum Regionalnego. Adam Staszak opowie historię cmentarza ewangelickiego w Pleszewie. Spacer jest bezpłatny- trwa ustalenie dokładnej daty tego wydarzenia.

 

Każdy warsztat jest odrębny, dlatego należy zapisywać się u animatorki CWIO- Emilii Golińskiej, informując, którymi warsztatami jest się zainteresowany (można zapisać się na wszystkie warsztaty).

 

Kontakt do Emilii Golińskiej: tel.: +48 519 555 974 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00-18.00

lub bezpośrednio w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich na ul. B. Krzywoustego 3 w tych samych godzinach.

 

Warsztaty odbywają się w ramach oferty Fundacji ANIMACJA realizowanej w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, które jest zadaniem publicznym współfinansowanym przez Miasto i Gminę Pleszew.

 

Pokaż
Showaj